Kastamonuda Güvenlik Önlemleri Artıyor

DataFile

Kastamonu’da bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Data File Software Solutions Genel Müdürü Hakkı Çılgınoğlu, Kastamonu’daki iş güvenliği açığına çözüm getirdiklerini ifade etti. Kastamonu Beyaz Haber’e konuşan Çılğınoğlu; firmalarının, Kastamonu’da iş güvenliği ve yazılım alanında yeni bir çığır açtığını ifade ederek, sorularımızı cevapladı.

1973 Kastamonu doğumlu olan Çılgınoğlu, ilk ve ortaöğretimini Kastamonu’da tamamladıktan sonra Sakarya Üniversitesi İİBB Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduğunu yine aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladığını belirtti. Daha sonrasında ise bir yazılım firmasında üst düzey yöneticilik yapan Çılgınoğlu,  İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve AB Hukuku alanında doktora eğitimi almaya hak kazanmış olup halen bu alandaki eğitimine devam etmektedir.

“Yazılım, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki eksiklerimizi, Kastamonu’da ve bölgede farketmem beni bu konuda çalışmaya yönlendirdi.”

Uluslararası alanda 16 yıllık bir tecrübeye sahip olduğunu belirten Hakkı Çılgınoğlu, “Kastamonu’da bu alandaki eksiklikleri doldurmak ve kendi memleketimin insanına hizmet vermek arzusuyla şirketimizi kurup, faaliyetlerimizi başlattık, böylelikle şirketimizin temelleri atılmış oldu” sözlerini kaydetti.  Çılgınoğlu faaliyet gösterdikleri alanların genel olarak Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri (HBYS), Belediye Bilgi Yönetim Sistemleri (BBYS), Elektronik Belge Yönetim Sistemleri (EBYS), Personel Bilgi Yönetim Sistemleri(PBYS), Dijital Arşiv Sistemleri(DAS)  ve İş Sağlığı ve Güvenliği  Sistemleri  alanları olduğunu sözlerine ekledi.

“ File Sistemli Güvenlik uygulamasını başlatmış bulunmaktayız ”

İş kazalarının ölüm nedenlerinin başında geldiğini ifade eden Hakkı Çılgınoğlu, yapılan araştırmalara dikkat çekerek 2015 yılının ilk 6 ayında ülke genelinde 794 işçinin inşaatlardan düşmek suretiyle hayatını kaybettiğini, bu rakamın üç katının ise iş kazaları sonucunda sakat kaldıklarını belirtti. Çılgınoğlu, bu durumun hem işçi yaşamına hem de işverene uygulanacak yüksek ceza oranlarına neden olduğunu, durumu önleyebilmek adına Kastamonu’da bir ilk olan “File Sistemli Güvenlik” uygulamasını başlattıklarını ifade etti.  Hakkı Çılgınoğlu, sistem hakkında bilgi verirken “Bu sistem son derece ergonomik bir yapıya sahip olması nedeniyle yüksekten düşme olaylarında düşen kişiye hiçbir zarar vermeden içe doğru kapanmak suretiyle kişinin hayatını kurtarmaktadır. Sistem Kastamonu’daki İş Güvenliği uzmanlarınca teste tabi tutularak onay almıştır. Sistemin kullanım alanı; sadece inşaat alanında sınırlı kalmayıp bu uygulama ile çocukların okullarda merdiven boşluklarına düşerek zarar görmelerini engellemeyi amaçladık. Binalarda ve alışveriş merkezlerinde insanların merdiven ve asansör boşluklarına düşüp zarar görmelerini de önlemeyi hedefliyoruz. “ sözlerine yer verdi. Hakkı Çılğınoğlu, kullandıkları güvenlik filelerinin özel kapama sistemle el örmesi şeklinde oluştuğunu, 6mm polyamid, yanmaz ve bin beş yüz kilograma kadar ağırlık taşıyabilen İsveç dağcı ipi özelliklerine sahip olduğunu belirtti.

DataFile Software Solutions Genel Müdürü Hakkı Çılgınoğlu amaçlarını, “Bölgede kentsel planlama, kentsel dönüşüm, yüklü veri girişleri ve bu verilerin işlenmesi konularında da kurum ve kuruluşlara çeşitli çözümler sunma amacındayız” şeklinde aktardı.


Hakkımızda

DATAFİLE SOFTWARE SOLUTİONS LTD. ŞTİ. bölgedeki ilk çok yönlü ve kapsamlı yazılım firmasıdır. Firmamız genel olarak Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri(HBYS), Belediye Bilgi Yönetim Sist

İnsan Kaynakları

Bize Ulaşın

  E-Mail: info@datafile.com.tr

  0366 215 65 66

  0366 215 65 67

   Kuzeykent Mahallesi Karayılan Sokak No: 1/A/20 KUZEYKENT/KASTAMONU