ABDURRAHMANPAŞA LİSESÎNDE MERDİVEN BOŞLUĞUNA DÜŞEN ÖĞRENCİ

DataFile

Son çıkan 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği yasasına göre bina içindeki boşlukların kapatılarak bu boşluklara düşülmesi suretiyle oluşacak olan kazaların önlenmesi kurum, okul ve site yöneticileri gibi 1. Dereceden sorumluluk taşıyan idarecilerden istenmiştir. 
İnşaatlarda işçilerin yüksekten düşme sonucunda ölümleri ve okullarda çocukların merdiven boşlukları, asansör boşluklarına düşerek ölümleri iş kazaları grubunda %29 luk bir oranı kapsamaktadır. 2013 yılında çıkarılan 6331 sayılı İSG kanununda bu soruna çare için öneriler getirilmiş ve işvenlerin / idarecilerin önlem almaları zorunlu tutulmuştur. Uyarıları dikkate almayıp yaralanma ve ölümlere sebebiyet veren yönetici ve iş sahipleri için de çok ağır yaptırımlar getirilmiştir. 
Ayrıca Kastamonu İl Genel Meclisi’nin eğitim, kültür ve sosyal işler komisyonu Temmuz 2016 tarihinde aldığı bir kararla okullarımızdaki merdiven boşluklarının ve kontrolsüz boş alanların tehlike oluşturduğunu gerekli tedbirlerin alınması için aldıkları kararı Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderdiklerini açıklamışlardır. 
Bizde işe başladığımız günden bu tarafa sürekli iş sağlığı ve güvenliği konusunun hafife alınmaması gerektiği, bu konunun ciddi olduğu hususunda uyarılar yapıyoruz.Fakat ne yazık ki hala önlem almakta bir çaba sarfetmiyoruz. Bu tür kazaların daha kalıcı sonuçları da olabilir unutmayalım. Datafile firması olarak; gerek inşaat sahipleri olan firma yöneticilerimizin, gerek site ve bina yöneticilerimizin gerekse okul idarecilerimiz ile kurum müdürlerimizin yanında olduğumuzu ucuz ve kaliteli bir sistem olan file güvenlik sistemiyle bina içi ve dışı tüm boş alanları kapladığımızı, kullandığımız ürünlerin TSE ve ISO standartlarında yanmaz ve 1500 kiloya kadar taşıma kapasitesinde olduğunu belirtir, kazasız ve sağlıklı günler dileriz.


Hakkımızda

DATAFİLE SOFTWARE SOLUTİONS LTD. ŞTİ. bölgedeki ilk çok yönlü ve kapsamlı yazılım firmasıdır. Firmamız genel olarak Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri(HBYS), Belediye Bilgi Yönetim Sist

İnsan Kaynakları

Bize Ulaşın

  E-Mail: info@datafile.com.tr

  0366 215 65 66

  0366 215 65 67

   Kuzeykent Mahallesi Karayılan Sokak No: 1/A/20 KUZEYKENT/KASTAMONU