İş Güvenliğinde Datafile Farkı

DataFile

Datafile Software Solutions Genel Müdürü Hakkı Çılgınoğlu, firmasını nasıl hayata geçirdiğini anlatarak, çalışma alanları konusunda bilgi verdi. Yazılım ile iş sağlığı ve güvenliği konusunda ki eksikleri fark etmesinin, kendisini bu konuda çalışmaya yönlendirdiğini ifade eden Çılgınoğlu; “Uluslararası alandaki 16 yıllık tecrübemle kendi memleketimin insanına hizmet etmeye karar verdim, böylelikle bu şirketin temelleri atılmış oldu” dedi.

Firmanın faaliyet alanı hakkında bilgi veren Çılgınoğlu; “Biz bölgedeki ilk çok yönlü ve kapsamlı yazılım firmasını açmış bulunuyoruz. Firmamız genel olarak Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri(HBYS), Belediye Bilgi Yönetim Sistemleri(BBYS), Elektronik Belge Yönetim Sistemleri(EBYS), Personel Bilgi Yönetim Sistemleri(PBYS), Dijital Arşiv Sistemleri(DAS)  ve İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemleri alanlarında faaliyet göstermektedir.  Bölgede kentsel planlama, kentsel dönüşüm, yüklü veri girişleri ve bu verilerin işlenmesi konusunda da gerek kamu gerekse bölgede yer alan işletmelere ağırlık vererek çeşitli çözümler sunma amacındayız. Kastamonu İŞGEM binası bünyesinde faaliyet gösteren firmamız,  iş sağlığı ve işçi güvenliği konusunda Kastamonu başta olmak üzere bölgedeki yerleşik sektörlere hizmet vermektedir” diye konuştu.

“FİLE SİSTEMLİ GÜVENLİK UYGULAMASINI BAŞLATTIK”

İş sağlığı ve güvenliği konusunda kendilerini diğer firmalardan ayıran özellik hakkında açıklama yapan Çılgınoğlu, şunları kaydetti: “Bilindiği üzere iş kazaları günümüzde ölüm nedenlerinin başlıcalarından birisi haline gelmiştir. İnşaat sektörünün ağırlığını koruduğunu bu alanda ölümler giderek artmaktadır. Öyle ki, yapılan araştırmalar 2015 yılının ilk 6 ayında ülke genelinde 794 işçinin inşaatlardan düşmek suretiyle hayatını kaybettiğini,  bu rakamın üç katının ise iş kazaları sonucunda sakat kaldıklarını ortaya koymuştur.  Bu durum,  hem işçi yaşamına hem de işverene uygulanacak yüksek ceza oranlarına neden olmaktadır. Datafile olarak bu durumu önleyebilmek adına Kastamonu’ da bir ilk olan ‘File sistemli güvenlik’ uygulamasını başlatmış bulunmaktayız. Bu sistem son derece ergonomik bir yapıya sahip olması nedeniyle yüksekten düşme olaylarında düşen kişiye hiçbir zarar vermeden içe doğru kapanmak suretiyle kişinin hayatını kurtarmaktadır. Sistem Kastamonu’daki İş Güvenliği uzmanlarınca teste tabi tutularak onay almıştır. Sistemin sadece inşaat alanında sınırlı kalmayarak aynı zamanda  bu uygulama ile çocukların okullarda merdiven boşluklarına düşerek yaralanmalarını engellemeyi amaçladık. Binalarda ve alışveriş merkezlerinde insanların merdiven ve asansör boşluklarına düşmelerini de önlemeyi hedefliyoruz.”

Kullandıkları filelerin yapısal özelliklerini anlatan Çılgınoğlu; “Güvenlik filelerimiz özel kapama sistemle el örmesi şeklinde oluşmakta, 6mm polyamid, yanmaz ve bin beş yüz kilograma kadar ağırlık taşıyabilen İsveç dağcı ipi özelliklerine sahiptir dedi.  Amaçlarının insanları fileyle hayata bağlamak olduğunu  belirterek konuşmasını sonlandırdı.


Hakkımızda

DATAFİLE SOFTWARE SOLUTİONS LTD. ŞTİ. bölgedeki ilk çok yönlü ve kapsamlı yazılım firmasıdır. Firmamız genel olarak Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri(HBYS), Belediye Bilgi Yönetim Sist

İnsan Kaynakları

Bize Ulaşın

  E-Mail: info@datafile.com.tr

  0366 215 65 66

  0366 215 65 67

   Kuzeykent Mahallesi Karayılan Sokak No: 1/A/20 KUZEYKENT/KASTAMONU