İş Kazasında Rekor Tazminat

DataFile

İzmit’te bulunan Un Deniz Tersanesi’nde çalışan taşeron işçi Şaban Öztürk 2006 yılının Mayıs ayında geçirdiği iş kazası sonrası tekerlekli sandalyeye mahkum oldu. Öztürk 3 yıl sonra Nuh Beton firmasına hem maddi hem manevi tazminat davası açarak 5 yıl sonra 1 Milyon 650 Bin TL tazminat kazandı. Öztürk, böylelikle Türkiye’de iş kazaları sonrası açılan davalarda en yüksek tazminatı alan isim oldu.
Nuh Beton’a ait beton pompası hortumunun patlaması ile 7 metre yükseklikteki inşaattan düşen Şaban Öztürk, kazadan 3 yıl sonra yani 2009’da Nuh Beton’a 725 Bin TL maddi, 100 Bin TL ise manevi tazminat davası açtı. Mahkeme geçtiğimiz günlerde sonuçlandı ve faizlerle birlikte Öztürk’e 1 Milyon 650 Bin TL ödendi. Geçirdiği iş kazası sonucu omuriliği kırılan ve belden aşağısı felç kalan, her iki bacağı da sakatlanarak tekerlekli sandalyeye mahkum olan Şaban Öztürk, 8 yıl sonra yani 34 yaşında mücadeleyi kazandı. 

Bu konuda yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyor, başka kayıpların yaşanmaması adına güvenlik filesinin ne denli önemli olduğunu birkez daha hatırlatmak istiyoruz. KAZANIN TELAFİSİ OLMAZ.


Hakkımızda

DATAFİLE SOFTWARE SOLUTİONS LTD. ŞTİ. bölgedeki ilk çok yönlü ve kapsamlı yazılım firmasıdır. Firmamız genel olarak Hastane Bilgi Yönetim Sistemleri(HBYS), Belediye Bilgi Yönetim Sist

İnsan Kaynakları

Bize Ulaşın

  E-Mail: info@datafile.com.tr

  0366 215 65 66

  0366 215 65 67

   Kuzeykent Mahallesi Karayılan Sokak No: 1/A/20 KUZEYKENT/KASTAMONU